Site icon Sports of the Day

Álom szabadrúgás a labdával való első érintkezésnél: Alaba megmenti a Real nyitómeccsét Almeriában

A Real Madrid néhány nappal a Frankfurt elleni Szuperkupa-győzelem után elhárította a La Ligában a téves rajtot: A regnáló Bajnokok Ligája-győztes sokáig hátrányban volt a feljutó Almeria otthonában, mielőtt Alaba már az első labdaérintésével eldöntötte a meccset a blancók javára.

Carlo Ancelotti, a Real edzője az Eintracht Frankfurt ellen 2-0-ra megnyert Szuperkupa-meccs után öt helyen változtatott a kezdő tizenegyén: Vazquez, Rüdiger, Nacho, Camavinga és Tchouameni jött be Carvajal, Eder Militao, Alaba, Modric és Casemiro helyére.

Ramazani korán sokkolja a Realt

Alig néhány perccel a kezdés után azonban a feljutó csapat feltörte a szinte már rutinos királyi négyest: Eguaras túl kevés nyomást kapott a középpályán, így egy pimaszul kijátszott passzal viszonylag zavartalanul passzolt a felfutó Ramazaninak. Rüdiger előbb felvette az offside-ot, majd nem állt időben mögé, és nem tudta megakadályozni, hogy 15 méterről jéghidegen a bal alsó sarokba fejelt (6.). Ramazani egy látványos flanttal ünnepelte az Almeria első La Liga-gólját 2015 óta.

A rossz kezdés után a regnáló Bajnokok Ligája-győztes magához tért és átvette a játék irányítását, de az Almeria stabilan állt a kompakt öt- és háromfős hátsó alakzatával, és kevés lehetőséget engedélyezett. A Real nem alakított ki kényszerítő lehetőségeket.

Madrid kétségbeesett Martinez miatt

Csak nem sokkal a szünet előtt fordítottak a madrileniek: Előbb Rüdiger bukott el egy szöglet után fejjel az erős Martinez ellen (40.), majd Vazquez közvetlen lövése után még a hálóban is megzúgott a labda (43.). A vendégek öröme azonban nem tartott sokáig, a szélső ugyanis egy szűkös leshelyzetből betalált. Így az Almeria váratlan előnnyel vonult az öltözőbe.

A folytatás után a Real ismét ostromolni kezdte a hazaiakat, de a feljutott csapat sem bújt el. A Madrid újra és újra teret kínált az ellentámadásokhoz, amit az Almeria hálásan elfogadott, és veszélyesen nyomult előre az utolsó harmadba. A 2:0-s vezetés azonban nem jött össze.

Alaba első kontaktja a sarokban landol

A Royals továbbra is uralta a játékot, és végül meg is lett a jutalma. Egy az egyben Vinicius Juniorral szemben Martinez csak blokkolni tudta a középre tartó labdát, a felfutó Vazquez pedig két védő mellett az üres kapuba tolta a labdát (61.).

A vendégeknek azonban nem volt elég, a Real nyomott a második gólért. Ez végül a 75. percben sikerült a másodpercekkel korábban lecserélt Alabának. Az osztrák az első labdaérintésénél félpályáról a jobb belső kapufa mellé tekert egy szabadrúgást, és esélyt sem hagyott Martineznek.

A hazaiak nem heverték ki ezt a csapást, a Real túlságosan higgadtan játszotta végig a meccset. A feljutott csapat jól küzdött, de végül megérdemelten kapott ki 2-1-re.

A királyiaknak jövő szombaton (22:00) már a Celta Vigo ellen kell játszaniuk. Az Almeria hétfőn (20:00) az FC Elche otthonába látogat