A Ludwigsburg biztosította a hazai pálya előnyét – Bayern – Chemnitz

A kosárlabda Bundesliga alapszakaszának utolsó mérkőzésén az MHP Riesen Ludwigsburg biztosította a hazai pálya előnyét az első rájátszási fordulóra. Ez azt is jelenti, hogy a Bayern Münchennek a Niners Chemnitz „félelmetes ellenfele” lesz.

Mivel az MHP Riesen Ludwigsburg 98:83-ra (46:41) legyőzte az MLP Academics Heidelberg csapatát a szezon utolsó főcsoportmeccsén szerdán, megőrizte negyedik helyét – a Chemnitz pedig maradt hatodik a tabellán. Az FC Bayern már korábban megerősítette, hogy a harmadik helyezett csapat lesz.

A Ludwigsburg kezdetben nehezen lendült játékba a vendégek ellen. A hárompontos vonalról nem estek be a dobások, így a Heidelberg hét pontra tudott elhúzni. A második negyedben azonban a házigazdák ismét a megszokott erős formájukat mutatták, és egy 12:0-s futásnak köszönhetően előnnyel mehettek a nagyszünetre.

A második félidőben a hazaiak tovább növelték előnyüket, és fontos önbizalmat szereztek a rájátszás előtt. Ott találkoznak a ratiopharm Ulm.

A München pénteken és vasárnap otthon játszik a Chemnitz ellen, amely mindhárom szezonbeli mérkőzését megnyerte a favoritok ellen – köztük a kupanegyeddöntőt is.

A bajnok és főcsoportgyőztes Alba Berlin a korábbi sorozatgyőztes Brose Bamberggel (8.), a Telekom Baskets Bonn (2.) a Hamburg Towersszel (7.) találkozik. A két címvédő favorit Alba és a Bayern legkorábban a döntőben találkozhat egymással.