Site icon Sports of the Day

Пролетен сплит в LEC: Rogue печели топ мача след изоставане

Fnatic срещу Rogue – така се наричаше двубоят между фаворитите на настоящия сезон в LEC, който се проведе миналия уикенд. И срещата оправда обещанието си.

След като Fnatic пое инициативата, финалът на пролетния сплит на LEC изглеждаше решен. Отборът на германския ботландец Елиас „Upset“ Липп спечели първите два кръга. Само още една победа беше необходима, за да се стигне до финала. Но след това Rogue успя да се справи с усещането.

Rogue преодоля изоставане от 0:2

Fnatic показа волята си за победа от самото начало и започна ранните рундове с високо темпо. Rogue се опитваше смело да се противопостави на агресивния стил на игра, но не успяваше напълно да удържи настъплението. По този начин Fnatic първо спечели мач 1, а след това и мач 2.

Базираната в Берлин организация доминираше ясно в началото на двубоя и спечели точка в мача. Отборът обаче не успя да се възползва от нея: Rogue се върна по-решителна в мач 3 и постигна победа.

Реванш в Големия финал все още е възможен

Екипът на Rogue усети своята възможност в последствие и се възползва максимално от нея: Както в четвъртата игра, така и в последния кръг те започнаха офанзивно и се справиха с Fnatic, които бяха изгубили контрол над мача. И двата рунда бяха спечелени само за около 22 минути всеки. По този начин международната организация успя да се върне сензационно и да се класира за финала на LEC Spring Split.

За Fnatic обаче турнирът все още не е приключил: отборът ще има втори шанс да стигне до финала във „Финала на загубилите“ срещу G2 Esports. Германската организация премина с лекота през „Лошия“, като през уикенда победи с 3:0 Team Vitality и Misfits Gaming, така че най-добрият мач в LEC може да получи реванш в големия финал, който ще се проведе на 10 април от 17:00 ч. централноевропейско време