Site icon Sports of the Day

Златна обувка: наравно с Мбапе! Шик се изстреля на 4-то място

Стагнацията в горната част на таблицата доближава Роберт Левандовски до поредния триумф със „Златната обувка“. Дори подиумът на победителите вече е в полезрението на човек от Леверкузен.

Роберт Левандовски не успя да вкара гол при равенството 2:2 на Байерн у дома с VfB Stuttgart, като по този начин остана с 34 гола и 68 точки. Затова полякът в служба на германските шампиони все още е командващ лидер. Особено като се има предвид, че почти нямаше движение в класирането зад защитаващите титлата си шампиони, които спечелиха с 41 гола и 82 точки в предсезонната подготовка.

Защото Чиро Имобиле от „Лацио Рома“ (27 гола, 54 точки) и Карим Бензема от „Реал Мадрид“ (26/52) също си тръгнаха с празни ръце.

Отплатата на Шчик в Зинсхайм се изплаща

Движение отново е само зад подиума в полето на участниците: Патрик Шик от Леверкузен например успя да се изкачи до четвъртото място, защото успя да се разпише при победата на Веркселф с 4:2 в 1899 Хофенхайм. Чехът вкара голове за 1:1 и 3:2.

Звездата на ПСЖ Килиан Мбапе дели четвъртото място с Шик, а Душан Влахович от Ювентус Торино е шести. И двамата не успяха да отбележат гол през уикенда.

От гледна точка на Бундеслигата в топ 20 има още трима играчи: Ерлинг Хааланд от Дортмунд все още е на осмо място с 21 гола и 42 точки. Кристофър Нкунку от Лайпциг отбеляза гол при победата с 4:0 над Аугсбург и сега се намира в P12. Антъни Модест от 1. FC Köln остана с 19 гола и се смъкна до 16-о място.