Байерн безпомощен и в търсене на истината

ФК Байерн не само загуби в Аугсбург, но и остана без победа в четвъртия си пореден мач в лигата. Тенденция, която никой не желае и която тревожи всички в клуба.

ФК Байерн имаше право да празнува в началото на сезона. Победа в Суперкупата срещу Лайпциг (5:3), три победи на старта с голова разлика 15:1. На много места вече се говореше за непобедимия мюнхенски отбор – теза, която беше валидна до този съботен следобед. 0:1 във ФК Аугсбург всъщност беше само първото поражение за сезона. Но усещането беше за повече, което може би се дължи и на четвъртия пореден мач в Бундеслигата без победа. И заради начина, по който се представя ФК Байерн в момента. Тенденция, която никой не желае и която тревожи всички в клуба.

Във вторник вечерта 2:0 срещу Барселона все още предизвикваше радост. Оливер Кан, ръководителят на борда на директорите, обаче вече предупреди, че мюнхенци не бива да изпадат в еуфория, тъй като имаха голям късмет срещу каталунците: съдията не даде дузпа на Барса, Марк-Андре тер Стеген сбърка при 1:0, Мануел Нойер и стълбът спасиха мача.

Истината са резултатите в лигата

JСамо четири дни по-късно победата срещу Барселона струва малко само заради напредъка в Шампионската лига, малко повече. В много по-голяма степен 2-0 изглежда като приплъзване към позитивност. Истината са резултатите в лигата. Три равенства и едно поражение от последните четири мача, голова разлика 4:5, четвърто място в таблицата. На три точки зад лидерите Борусия Дортмунд, СК Фрайбург и Унион Берлин не играят до неделя.

Лигата, както винаги са проповядвали отговорните лица във ФК Байерн, е най-важното състезание. И още по-важно: най-честните. Ето защо има много неща за изясняване по време на предстоящата международна почивка – дискусията за истинска деветка е само една от темите.