Атлетико без Жоао Феликс

за седмици

Атлетико Мадрид претърпя сериозен неуспех в борбата си за място в Шампионската лига в Ла Лига

Португалският нападател Жоао Феликс получи контузия в бедрото при домакинската победа с 2:1 над Еспаньол Барселона в неделя и след прегледите сподели в Instagram: „За съжаление не виждам как ще мога да помогна на отбора си в последните мачове от сезона.“ 22-годишният футболист е третият най-добър реализатор в мачовете от лигата с осем гола за сезона след Анхел Кореа и Луис Суарес (и двамата с единадесет гола).

Колченеросите, които миналата седмица бяха победени от Манчестър Сити на четвъртфиналите на Шампионската лига, са на едно ниво с втория Барселона (с един мач по-малко) и с ФК Севиля на четвърто място в таблицата (всички 60 точки) след 32 от 38 мача и все още имат право на участие в горната част на класирането. На три точки зад тях е Реал Бетис, вторият клуб от Севиля.

Домакински мач срещу Гранада

В допълнение към Жоао Феликс, който се представяше постоянно добре през последните седмици, Томас Лемар (четири гола в лигата) също получи травма на лявото бедро в мача срещу Еспаньол и също е аут.

Английската седмица на Атлетико в Испания продължава с домакински мач срещу застрашения от изпадане ФК Гранада в сряда вечер.