Списък с мачовете във Висшата лига 2022/23: Ливърпул започва с промотиран клуб

Едва преди Бундеслигата, Висшата лига публикува списъка с мачовете си за новия сезон. За ФК Ливърпул тя започва по обед в промотирания клуб

Юрген Клоп никога не е губил в първия ден на мача в треньорската си кариера във Висшата лига и не се очаква това да се промени през 2022/23 г. В събота, 6 август (13:30 ч.), ФК Ливърпул ще открие сезона си с гостуване на ФК Фулъм, който отпразнува директна промоция. Фабио Карвальо, ключов играч на лондончани, ще облече фланелката на „червените“, които за четвърти пореден път започват сезона срещу отбор, получил промоция.

Манчестър Сити, воден от Ерлинг Хааланд, започва мисията си по подновяване на защитата на титлата от полуфиналиста в Лига Европа Уест Хем в неделя, 7 август (17:30 ч.), а рекордният шампион Манчестър Юнайтед, под ръководството на новия треньор Ерик тен Хаг, приема Брайтън два часа и половина по-рано. Томас Тухел и ФК Челси приемат ФК Евертън като гост в първия мач в събота вечер (6 август, 18:30 ч.).

Нотингам стартира в Нюкасъл – Арсенал открива сезона

Промотиран Нотингам Форест играе първия си мач във Висшата лига от 1998/99 г. насам в Нюкасъл в събота следобед (6 август, 16:00 ч.), а Борнемут се завръща във Висшата лига по същото време срещу Астън Вила. Откриващият мач за новия сезон е запазен за съседите Кристъл Палас и Арсенал в петък, 5 август (21:00 ч.).

От 13 ноември до 25 декември сезонът на Висшата лига е прекъснат заради Световната купа в Катар. След това се подновява със 17-ия ден от мача – на 26 декември, традиционния Ден на боксирането. 38-ият и последен ден на мача е насрочен за 28 май 2023 г. В предпоследния ден ManCity ще играе с Челси – истински топ мач.

Дългата почивка не е единственото нововъведение във Висшата лига: от новия сезон треньорите в английската висша лига ще могат да се сменят по пет пъти на мач.