четвъртък, март 28, 2024
HomeSerie AСлед червения за ди Мария: Жокерът Гиткяер дебютира за Монца

След червения за ди Мария: Жокерът Гиткяер дебютира за Монца

Juventus Торино продължи слабия си старт на сезона в Серия А. Старата госпожа заслужено претърпя първото си поражение от промотирания AC Monza след безобидно представяне. Завърналият се ди Мария не успя да овладее нервите си.

Монца с новия си треньор Рафаеле Паладино – Джовани Стропа беше уволнен след първата победа на промотирания отбор за сезона при равенството 1:1 в Лече – влезе в мача срещу Юве като голям аутсайдер.

Juve Треньорът Масимилиано Алегри, който бе заменен от Марко Ландучи, след като бе изгонен в бурния сблъсък в лигата срещу Салернитана (2:2), направи три промени в сравнение с поражението от Бенфика Лисабон с 2:1. Бонучи, Куадрадо, който бе отстранен от участие в първенството, и Милик бяха заменени от де Шилио, Гати и ди Мария.

Първото полувреме не будеше безпокойство. Старата госпожа не можа да направи впечатление срещу един стабилен отбор на Монца, който въпреки това нямаше търпение да тръгне, и беше разочарование по цялата линия.

Ди Мария излетя от терена

Трагичният връх на подземното представяне на отбора на Алегри беше отстраняването на ди Мария, който избухна в безобидно предизвикателство към Ицо в средата на терена малко преди полувремето (40.).

Монца откри второто полувреме с добра възможност за Дани Мота (51). От друга страна, гостите, които бяха в числено превъзходство, показаха по-добро разпределение на пространството, отколкото преди смяната, и Мирети за първи път бе близо до вратата на домакините (53).

Промотираният отбор усети шанса си за победа поради численото си превъзходство, смени три пъти играчите си и малко по-късно Джокер Гиткяер застраши вратата на Юве (57-и), както и Карлос Аугусто (64-и). От време на време бианконерите контраатакуваха, но изиграха лошо изпълнена контраатака три на двама (Данило, 68-и).

Gytkjaer прехвърли кръста на Ciurria

Той дойде, както трябваше да дойде: крилото на Монца Чиурия се появи на десния фланг и пресече в средата, където Гиткяер спринтира в помощ и запрати топката в късия ъгъл (74.).

Мачът за Костич приключи след 78 минути – в игра влезе Кийн. И именно 22-годишният нападател имаше най-добрия шанс за Юве в целия мач, но пропусна да изравни с твърде нескопосания си удар с глава (82-ата минута). Така резултатът остана 1:0 за Монца – първата победа на ломбардци в Серия А бе синоним на първо поражение за Юве, който се лута в средата на таблицата.

След международната пауза Ювентус е домакин на ФК Болоня на 2 октомври (20.45 ч.). Монца е домакин на Сампдория Генуа на 2 октомври (15:00 ч.).