Свободен удар от мечтата при първия контакт с топката: Алаба спасява откриващия гол на Реал в Алмерия

Реал Мадрид предотврати фалстарт в Ла Лига само няколко дни след като спечели Суперкупата срещу Франкфурт: В новопоявилата се Алмерия действащите победители в Шампионската лига дълго време изоставаха, преди Алаба да реши мача в полза на „бланкос“ още с първото си докосване на топката.

Треньорът на Реал Карло Анчелоти направи ротации в стартовата си единайсеторка след победата с 2:0 над Айнтрахт Франкфурт в мача за Суперкупата, като промени пет позиции: Васкес, Рюдигер, Начо, Камавинга и Чоуамени влизат вместо Карвахал, Едер Милитао, Алаба, Модрич и Каземиро.

Ramazani шокира Real рано

Само няколко минути след началото на срещата обаче повишената страна разби почти изчерпаната кралска четворка: Егуарас получи твърде малко натиск в средата на терена и така изигра нахален пас извън терена към връхлитащия Рамазани сравнително безпроблемно. Рюдигер първо вдигна офсайда, а след това не успя да застане навреме и не успя да предотврати ледения финал в долния ляв ъгъл от 15 метра (6.). Рамазани отпразнува първия гол на Алмерия в Ла Лига от 2015 г. насам с ефектно хвърляне на флашка.

След фалстарта действащите победители в Шампионската лига се възстановиха и поеха контрола върху играта, но Алмерия стоеше стабилно с компактна комбинация от петима и трима души и не допусна много шансове. Real не създаде убедителни възможности.

Мадрид се отчая от Мартинес

Едва малко преди почивката мадридчани увеличиха темпото: Първо Рюдигер не успя да се справи след корнер с глава срещу силния Мартинес (40.), а след това топката дори се оплете в мрежата след директен удар на Васкес (43.). Радостта на гостите обаче не продължи дълго, тъй като крилото вкара гол от тясна позиция. Така Алмерия се прибра в съблекалнята с неочаквана преднина.

След подновяването на играта Реал отново започна да обсажда домакините, но и повишеният отбор не се скри. Отново и отново Мадрид предлагаше пространства за контраатаки, които Алмерия приемаше с благодарност и напредваше опасно в последната третина. Въпреки това преднината от 2:0 не бе открита.

Първото докосване на Алаба е в ъгъла

Роялите продължиха да доминират в играта и накрая бяха възнаградени. При единоборство с Винисиус Жуниор Мартинес успя само да блокира топката в центъра, а връхлитащият Васкес прокара топката покрай двама защитници в празната врата (61).

Но на гостите това не им беше достатъчно и Реал натисна за втори гол. Това най-накрая се случи в 75-ата минута чрез Алаба, който бе заменен само секунди преди това. Още при първия си контакт с топката австриецът изпълни пряк свободен удар от халфова позиция към вътрешната страна на десния стълб и не остави шанс на Мартинес.

Домакините не се съвзеха от този удар, а Реал изигра мача твърде хладнокръвно до края. Повишеният отбор се бори добре, но в крайна сметка заслужаваше да загуби с 2:1.

На Кралския клуб му предстои мач със Селта Виго следващата събота (22:00 ч.). Алмерия гостува на FC Elche в понеделник (20:00 ч.).