Site icon Sports of the Day

Рашфорд и де Хеа на фокус: Ман Юнайтед победи Уест Хем с малко

Манчестър Юнайтед продължи да се състезава и вече е непобеден в осем мача. Голът на Рашфорд срещу Уест Хем дава на „червените дяволи“ по-добър финал от този на Челси

Първата голяма новина от Манчестър Юнайтед дойде преди началото на мача, като Кристиано Роналдо започна, както и при победата с 3:0 над Шериф Тираспол в Лига Европа след отстраняването си. В началото обаче португалецът не направи много за атаките на домакините.

През първото полувреме за това се погрижи друг офанзивен играч: Рашфорд – заедно с капитана Магуайър, Шоу и Еланга нов в отбора (Малакия и Гарначо бяха на пейката, а Линдельоф и Антони отсъстваха поради контузия) – кимна мощно за преднина на почивката (38-и), защото Ериксен получи твърде много пространство от пасивните гости. 1:0 беше заслужено, Уест Хем почти не се разписа, а Рашфорд пропусна още шансове (4., 15.)

Малко след смяната на края „чуковете“ около германския национал Керер имаха късмет, защото на Скамака трябваше да бъде показан жълт картон след предизвикателството му към Мартинес (49.).

Уест Хем влезе по-добре в мача, но гостите дълго време не бяха опасни, а Диого Далот и Мартинес винаги бяха между тях.

Де Хеа прави няколко страхотни спасявания, а Фред удря гредата

Защото Кристиано Роналдо нямаше късмет с финала си (61-ви, 62-ри), а Рашфорд също пропусна 2:0 (51-ви), отборът на Дейвид Мойс все още беше жив. Щедростта на Юнайтед почти беше отмъстена: Антонио (82-ра минута) и Зума (83-та минута) намериха своя майстор в лицето на де Хеа за натискащите „чукове“ в заключителната фаза.

Резултатът остана 1:0, включително и защото Фред удари само гредата (86-ата); от другата страна де Хеа направи Райс отчаян (90.+4), а Боуен пропусна злощастно (90.+3).

МанЮнайтед е непобеден в осем мача (шест победи) и заема петото място от Челси. Отборът на Ерик тен Хаг се изправя срещу Реал Сосиедад Сан Себастиан в Лига Европа в четвъртък (18:45 ч.) и срещу Астън Вила в неделя от 15:00 ч.