вторник, април 23, 2024
HomeSerie AРазходката на Correa гарантира решението срещу Sampdoria

Разходката на Correa гарантира решението срещу Sampdoria

Интер Милан имаше лесен мач срещу Сампдория Генуа. Нерадзурите спечелиха за четвърти пореден път с няколко атрактивни гола и разходка.

Интер, след дива и късна победа с 4:3 във Флоренция и категорична победа с 4:0 над Плзен в Шампионската лига, която означаваше билет за последните 16 мача пред Барселона, която се бе промъкнала в Лига Европа, искаше да направи седмицата златна срещу изпадналия в криза Сампдория Генуа и да запише четвърта поредна победа.

Интер в управлението

Нерадзурите веднага поеха инициативата и имаха няколко малки шанса. Най-големият от тях дойде веднага: де Врий, който бе включен в първата единайсеторка на мястото на Ачерби, засече с глава центриране от корнер на Калханоглу и поведе (21.).

В началните етапи Дженоа, тренирана от легендата на Интер и специалист по свободните удари Деян Станкович (само една победа през този сезон), на моменти се държеше добре и също търсеше начини да продължи напред, но след допуснатия гол нямаше почти нищо от отбора от подножието на върха.

Barella вдига цел, която си заслужава да се види

Internazionale FC пък контролираше играта и можеше да увеличи резултата си чрез Мхитарян (26-и) и Димарко (31-и). След дълъг свободен удар на Бастони, който разкъса цялата защита на гостите и отвори пътя на Барела, последният вкара топката в мрежата за 2:0 (44).

След подновяването на играта „нерадзурите“ продължиха да контролират ситуацията, а Лаутаро Мартинес (49-и, 61-и), Дзеко (50-и) и Скриняр (60-и) пропуснаха възможности. Самп продължава да се бори. Дори когато Милан намали темпото и се позиционира по-дълбоко, гостите от Лигурия не бяха опасни.

Вечерна разходка на Кореа

За пореден път обаче ломбардите увеличиха темпото. Резервата Корреа премина през три четвърти от терена и заби топката в мрежата от границата на наказателното поле за 3:0 (73-ата минута).

Correa дори можеше да вкара гол в края на тройния шанс, но го пропусна, както и Мхитарян и Беланова секунди по-рано (80-ата минута). На Сампдория ѝ трябваше малко преди края, за да стане наистина опасна за първи път. Въпреки това стражът на Интер Онана се справи с мощния удар на резервата Пусето (87-и).

В крайна сметка вторите в класирането така и не успяха да застрашат победата у дома и по този начин спечелиха четвъртата си поредна победа през седмицата. От друга страна, Сампдория остана дълбоко в битката за изпадане.