Пътуване с влакче в Тоскана: Интер има последната дума при дива победа с 4:3

Ранни голове, преследвания, формация на опашка, късен гол със страничен удар и изкупителното 4:3 за Интер дълбоко в добавеното време: AC Florence и вицешампионите от Милано изиграха страхотен футбол в този 11-и ден – с по-добър край за „нерадзурите“ около отново силния Лаутаро Мартинес.

AC Флоренция си представяше началото на Серия А по съвсем различен начин. След като през миналия сезон се класираха за Лигата на конференциите, „виолетовите“ си бяха поставили още по-високи цели – само за да се окажат със скромните 10 точки от първите си 10 мача. Сега Фиорентина я очакваше домакински мач срещу втория в класирането Интер Милано на „Артемио Франки“, съчетан с възможно най-лошия старт.

FC Internazionale оправда ролята си на фаворит още от самото начало, упражни натиск и след четвърт час вече водеше с 2:0. След чудесен пас на Лаутаро Мартинес на пътя на Барела, европейският шампион от 2021 г. завърши в левия ъгъл по умишлен и хаотичен начин, за да направи 1:0 (2-ра минута). А в 15-ата минута самият Лаутаро завърши страхотна самостоятелна акция с кука и прецизен финал.

Inter пропиля 2:0 – и все пак спечели

Но това не беше решаващият гол, защото флорентинците вярваха в себе си в един понякога разгорещен мач – и вкараха важния изравнителен гол преди почивката. След явно нарушение на Димарко срещу Бонавентура, ВАР се намеси преди Артур Кабрал да вкара дузпата за 1:2 (33.). След почивката Иконе стреля в горния ляв ъгъл на вратата с помощта на долния край на напречната греда, повдигайки духа на феновете на домакините в Тоскана (60).

Резултатът е дълги лица на Интер, но не за дълго. Защото ломбардците се продадоха като топ отбор след пропиляното 2:0, натиснаха с Джокера Дзеко и също така си спечелиха дузпа след намесата на VAR. Лаутаро Мартинес беше съборен от вратаря Терачано, след което сам се изправи и с фантастичен удар прати топката в горния десен ъгъл, за да си върне преднината – 3:2 (73-ата минута).

Йович е превъзходен, но победител в мача е Мхитарян

Но дори и тази преднина не беше достатъчна за Милан, защото Джокерът и бивш играч на Франкфурт Йович вкара с превъзходен страничен удар от близко разстояние за шумно отпразнуваното 3:3 (90-та).

Последната дума обаче все още не беше произнесена. Всъщност нерадзурите отново се втурнаха дълбоко във времето за игра, Дзеко се държа срещу Миленкович толкова здраво, колкото и справедливо (VAR не се намеси), и постави Барела на сцената. Дриблиращият артист пресече към Мхитарян, когато той пристигна в наказателното поле. Венути имаше възможност да изчисти топката и го направи – само че тя попадна право в краката на бившия играч на Дортмунд, от когото топката просто влезе в долния ляв ъгъл на вратата (90.+5). 4:3 и победата на Ломбардия беше сигурна, включително и защото последният удар на флорентинците не се получи.

През това диво 4:3, което включваше и дискусии и опаковки в средата на мача и след последния съдийски сигнал, Интер си проправи път нагоре в таблицата – и в същото време отпразнува представянето на Лаутаро Мартинес (скоба плюс асистенция), който в момента отново е в страхотна форма след няколко скромни седмици в Серия А.

Привържениците, съотборниците и треньорът на аржентинеца Симоне Индзаги се надяват на подобно представяне от страна на аржентинеца следващата сряда, когато Милан може да си осигури ранно място в последния 16-и кръг у дома срещу аутсайдера Плзен и най-накрая да победи Барселона, която ги изненада два пъти в последните мачове.