вторник, април 23, 2024
HomeBasketballНито една преднина: Байерн обърка началото на Евролигата

Нито една преднина: Байерн обърка началото на Евролигата

Баскетболистите на ФК Байерн Мюнхен загубиха първия си мач от Евролигата за сезона. В четвъртък германският вицешампион загуби от турския топ клуб Фенербахче Истанбул с 62:74 (34:40). Баскетболният отбор от Бундеслигата не е бил начело нито веднъж.

Домакините изпитваха трудности в нападение: четири от първите пет атаки завършиха със загуба на топка, а след шест минути мюнхенският отбор беше отбелязал само шест точки. Но играчите от пейката върнаха Байерн назад. Гостите от Истанбул имаха предимства в близост до коша, дръпнаха с цели 13 точки през втората четвърт и на почивката бяха напред с 40:34.

Отело Хънтър (18 точки) и Ник Вайлер-Баб (12) върнаха Байерн до 44:48 в третата четвърт, но Фенербахче отново се откъсна. В продължение на повече от четири минути мюнхенският отбор остана без точки. В последния период гостите продължиха да контролират играта и три минути преди края се откъснаха на 20 точки разлика.

В петък вторият германски отбор в Евролигата ще се включи в състезанието с Алба Берлин. След това действащите шампиони на Германия ще посрещнат Партизан Белград.