четвъртък, март 28, 2024
HomeSerie AМоуриньо все пак се смее: Ел Шаарауи изравнява в края на мача...

Моуриньо все пак се смее: Ел Шаарауи изравнява в края на мача с Наполи

Дълго време изглеждаше, че SSC Napoli ще се справи с топ дуото на Милан. Но след това в продължението на мача един жокер от AS Roma ужили.

След победите на Интер (3:1 в Ла Специя) и Милан (2:0 срещу ЦФК Дженоа), ССК Наполи вече беше подложен на значителен натиск в борбата за Скудетото – мотото беше почти: загубата е забранена.

VAR излиза напред, Insigne се възползва

Napoli бяха съответно ангажирани от самото начало и притиснаха Roma дълбоко в тяхната половина. Когато навлязоха в наказателното поле за първи път, нещата веднага станаха трудни: след доклад на VAR съдията Марко ди Бело оцени предизвикателството на Ибанес към Лозано като груба игра (7). Капитанът Insigne реализира наказателния удар (11.).

Рома първо трябва да се събере

Roma изглеждаше шокиран и почти не предприе никакви действия след това. Домакините продължиха да оказват натиск, но не успяха да реализират двоен шанс на Осимхен и Лозано да увеличат преднината си (20.). След повече от половин час „джалоросите“ най-накрая се отърсиха от шока и постепенно станаха по-смели. За първата добра възможност обаче те се нуждаеха от помощта на своите противници: Осимхен отклони остър пряк свободен удар на Пелегрини към вратата в собствената си напречна греда (39-и).

Стражът на Наполи Мерет, който замени Оспина, който не беше в състава заради симптоми на грип, трябваше да се намесва само при удар на Залевски от остър ъгъл (45.+1).

Незабележимо второ полувреме

Второто полувреме беше много по-просто. Наполи не направи повече от необходимото и многократно допусна грешки. Само няколко удара на Зелински (69-и) и Елмас (71-и) успяха да вкарат гол.

Рома вече се защитаваше много по-добре, но в нападение продължаваше да изглежда неудачно. Абрахам пропусна да стреля с глава от обещаваща позиция (61-ва минута), Манчини имаше правилния момент, но не и прецизност (66-та минута).

Моуриньо се усмихва

Рома щеше да иска да изравни с дузпа, но съдията ди Бело прецени, че намесата на Мерет срещу Заниоло не заслужава дузпа. Скамейката на „джалоросите“ бе на коренно различно мнение, а резервният страж Даниел Фузато видя червен картон (79-и) – Моуриньо се усмихна на раздразнението.

Моуриньо се смее

Малко по-късно обаче португалецът можеше да се посмее, отчасти защото самият той беше замесен: в осемте минути на времето за игра Рома излезе напред отдясно чрез Пелегрини. Абрахам подаде в средата на терена, където Ел Шаарауи бе заменен с хитър пас и завърши в левия ъгъл (90.+1).

Рома остава непобеден в дванадесетия си пореден мач в Серия А. От друга страна, Наполи позволи на миланската двойка да се измъкне малко и вече изостава на две точки от втория Интер – бившият клуб на Моуриньо (2008-2010 г., победител в ШЛ) е следващият съперник на Рома.