Мадисън е отличен, когато Лестър се отказва от червения фенер след първата си победа за сезона

Листър Сити победи промотирания Нотингам Форест в сблъсъка в подножието на Висшата лига. Мадисън направи разликата при победата с 4:0, а „лисиците“ напуснаха последното място.

Лийчестърският пивот Мадисън се изправи пред свободния удар и с помощта на вътрешния стълб вкара топката в мрежата, за да направи резултата 3:0. Десетката участва в три от решаващите голове на своя отбор само за десет минути – и също така е с основна заслуга за първата победа за сезона от осми опит.

Десетгодишният играч на Лестър демонстрира уменията си само след пет минути. Мадисън се справи с бразилския защитник Ренан Лоди и чувствително вдигна топката пред вратата – слабият удар с глава на Дрюсбъри-Хол попречи на резултата да стане 1:0 на този етап.

Барнс също вкара гол – Авоний се провали няколко пъти

Така че Мадисън взе нещата в свои ръце: За явно доминиращите домакини той вкара след удар на Ауония в гредата (22.), отклони силно топката, за да направи 1:0 (25.), а малко след това започна атака, която Барнс завърши също толкова красиво за двойно попадение (27.). Мадисън сложи черешката на тортата със свободния си удар (35.).

Почти не се забелязваше, че „лисиците“ бяха почти изостанали преди трите си гола. Бившият нападател на Юнион Ивкони не успя веднъж да преодолее Уорд (52-ра минута), но това беше всичко, което Нотингам успя да направи в офанзивен план.

Последната точка на Дака с петата

Наместо това „лисиците“ вдигнаха 4:0, въпреки че излязоха от строя: Дака завърши подготвителната работа на Мадисън с пета в наказателното поле (73-ата минута).

Лийстър предаде червения фенер на Нотингам Форест след първата си победа за сезона. Напоследък противоречивият треньор Брендън Роджърс трябва да въздъхне с облекчение. За Стив Купър и Нотингам Форест (нула точки от последните пет мача) става още по-неприятно.