петък, април 19, 2024
HomeLigue 1Изключителен Мбапе с пет точки: PSG разгроми Lorient

Изключителен Мбапе с пет точки: PSG разгроми Lorient

След поражението с 3:0 в Монако Paris St.Germain отговори със стил и изпрати FC Lorient на стадиона. Изключителният играч беше Килиан Мбапе, който участваше пряко във всички голове на Париж.

PSG Треньорът Маурисио Почетино направи две промени в сравнение с поражението с 3:0 в Монако: Вайналдум и Верати отпаднаха от стартовата единайсеторка. Вместо тях започнаха Меси и Гуейе.

От самото начало фаворитите поеха контрола и играха добре в предни позиции. По-малко от четвърт час преди домакините да бъдат възнаградени с гол на Неймар (12-и) след асистенция на Мбапе, а след това самият Мбапе пропусна възможност от Меси (27-и) да направи 2:0 (28-и). Всъщност мачът изглеждаше решен за PSG още през първото полувреме.

Погрешка на Париж върна Лориен обратно

След почивката обаче грешките в отбраната на столичани започнаха да се прокрадват и след като бе дадена отсрочка за абсурдна загуба на топката от Маркиньос (49-и), Лориен бе наказан от Мофи при втория опит (56-и).

PSG трябваше видимо да се възстанови в последствие и изглеждаше неспокоен – докато Мбапе не удари за втори път, за да възстанови старата разлика (67-и). След като гостите не успяха да се възползват от поредната несигурност в отбраната на Париж (71-ви), отново изключителният Мбапе намери Меси с втората си асистенция и оформи крайното 4:1 (73-ти).

Двоен удар от пропусната връзка и допуснат гол, от който ФК Лориен няма да се възстанови. Парижани действаха с апломб и не се оставиха да бъдат изнервени от дразнещото поведение на феновете, които реагираха особено остро на контакта с топката на Неймар и Серхио Рамос и нарушиха обичайното си мълчание.

Mbappé и Neymar затварят кръга

Наместо това ПСЖ добави още един атрактивен гол в последната минута чрез Неймар, а Мбапе добави третата си асистенция и петия си голмайстор за вечерта, участвайки във всички голове (90-и). Достоен завършек на гала вечерта на френската световна звезда.

На следващата събота Paris St. Germain ще изиграе следващия си мач от лигата: В Clermont Foot от 21:00 ч.