Дончич изведе Далас до разгромна победа – следващо поражение за Вагнер

Докато Максимилиан Клебер постигна първа победа за сезона с Далас Маверикс, Франц Вагнер трябва да почака с Орландо Меджик.

Далас Маверикс спечели първия си домакински мач за новия сезон в НБА. В събота (местно време) тексасците надделяха над Мемфис Гризлис със 137:96, след като загубиха във Финикс при откриването на сезона. Лука Дончич блесна с 32 точки.

Само през първата четвърт Дончич вкара 21 точки. Словенският национал изведе отбора си напред с 39:17 след първите 12 минути игра. Дончич вкара четири тройки за целия мач, а като отбор Мавс реализираха 17 далечни стрелби отвън. Националният играч Макси Клебер вкара девет точки и осем борби.

Бронзовият медалист от Европейското първенство Франц Вагнер пък все още трябва да чака първата си победа с Орландо Меджик след три мача през този сезон. Магията загуби у дома от Бостън Селтикс със 120-126. Най-добрият реализатор на Бостън Джейсън Тейтъм (40 точки) завърши решаващата серия от 10:2 в последната фаза с тройка. Франц Вагнер вкара 18 точки, но брат му Мориц Вагнер ще трябва да почака за дебюта си през сезона поради контузия.

Филаделфия 76ърс също остава без победа през все още младия сезон: кандидатът за титлата допусна изненадващо поражение със 105:114 у дома срещу Сан Антонио Спърс. Дори 44 точки на звездата на Сиксърс Джоел Ембийд не бяха достатъчни. Гръкът Джанис Антетокумпо вкара 44 точки, за да изведе Милуоки Бъкс до домакинска победа над Хюстън Рокетс със 125-105 точки.