Вагнер се радва за първи път – Лейкърс на дъното въпреки рекорда на Джеймс

Докато Лос Анджелис Лейкърс продължава да отслабва, Орландо Меджик, водени от Франц Вагнер, спечелиха първата си победа в шестия мач от новия сезон в НБА.

Отборът от Флорида спечели със 113-93 (51-30) у дома срещу Charlotte Hornets в петък (местно време). Магията доминираше през втората четвърт с 29:11 и след почивката се откъсна на цели 32 точки разлика. Паоло Банчеро, когото Magic избраха на първо място в тазгодишния драфт, доминираше в мача с 21 точки, 12 борби и 7 асистенции. Той е шестият новобранец в историята на лигата, който винаги отбелязва поне 20 точки в първите си шест участия в НБА.

Националът Франц Вагнер завърши с 13 точки и четири асистенции. Отборът му остава на последно място в Източната конференция с баланс 1-5.

Айзея Хартънщайн и Ню Йорк Никс бяха победени от Милуоки Бъкс със 108:119 (53:59). След четвъртата си победа за сезона „Бъкс“ остава единственият непобеден отбор в НБА. Суперзвездата Джанис Антетокунмпо изведе Милуоки до победата с 30 точки, 14 борби и 9 асистенции. Хартънщайн вкара шест точки и грабна осем борби.

Лейкърс продължава да губи – Джеймс заменя Малоун

Лос Анджелис Лейкърс около суперзвездата Леброн Джеймс остават едно от разочарованията на сезона. След поражението със 102:111 (52:52) като гост срещу Минесота Тимбърулвс отборът от Калифорния продължава да чака първата си победа, като с резултат 0-5 в момента Лейкърс са най-лошият отбор в лигата.

Дори Джеймс не успя да предотврати поражението с 28 точки. Фактът, че за 1135-и път достигна 20 точки и измести Карл Малоун (1134) от първото място в класацията на най-резултатните играчи в НБА за всички времена, беше студена утеха. „Когато имаш 22 обръщания, които те превръщат в 25 точки, е много трудно да спечелиш в тази лига“, каза треньорът Дарвин Хам, критикувайки многото загуби на топка. Националният играч Денис Шрьодер все още липсваше след операцията на ръката си.

Друг водещ отбор, Филаделфия 76ърс, изглежда е на прав път – с победата над Торонто Раптърс със 112:90 (65:48) Сиксърс записаха втората си победа. Тайрийз Макси постави нов рекорд в кариерата си с 44 точки.